Avisen.dk
Nyhedsbreve | Opret profil | Log ind | Kontakt | Avisen.dk bruger cookies, læs mere her

Ups: Prinsesse Marie viste inderlår til fotografen

Start et spil på Spigo.dk
Spil

Prinsesse Marie har nu mindst én ting til fælles med Britney Spears, Paris Hilton og Lindsay Lohan - hun er blevet fotograferet op under kjolen på vej ud af en bil.

10. aug. 2008 kl. 15:57 Jesper Helmer
Prinsess Marie til Modeshow  Foto: Getty Images
Prinsess Marie til Modeshow Foto: Getty Images
Del på Facebook
Mail artiklen
Print artiklen
JOURNALIST
Jesper Helmer
• Email: jehe@avisen.dk

• Telefon: 7240 7295

• Februar 2002: Uddannet journalist fra Journalisthøjskolen i Århus

• Februar 2002 - maj 2004: Journalist på Frederiksborg Amts Avis

• Juni 2004 - Juli 2...

Under overskriften 'Prinsesse Maries chokerende entre' muntrer den svenske avis Kvällsposten over, at den danske prinsesse Marie ikke helt havde styr på kjolen, da hun fredag aften skulle overvære et modeshow i København.

Da prinsesse Marie skulle ud af bilen skete det for øjnene af i hvert fald en fotograf, og han lod sig ikke genere af, at der på et tidspunkt var frit udsyn op under kjolen.

Hun har lavet en 'Britney', skriver avisen, og vurderer, at det næppe er et billede, som dronning Margrethe vil være videre glad for.

Modsat mange af de kendte medsøstre, der har været ude for det samme, er billedet af Marie dog ikke så afslørende, at det afslører andet, end at prinsessen har nydelige ben.

Ved at trykke på 'Galleri' til højre for billedet ovenfor, kan man se et af de ærbare billeder fra prinsesse Maries udstigning.

Billedet, der har fået den svenske avis til at reagere, kan ses her.

NYHEDSBREV
 
Interesserer du dig for nyheder om job og arbejdsliv, så prøv Avisen.dk's nyhedsbrev!
separator
Du kan naturligvis altid framelde dig igen, og vi deler ikke din mail med andre.
Læs vores forretningsbetingelser.
10.08-2008 | 16:23 af Kim Kaos
 
 
11.08-2008 | 12:29 af Thomas König
Nu er det engang den måde man stiger ud af en bil på... Så spørgsmålet er vel nærmere om idioten med kameraet ikke stod et lidt for nærgående sted. Skulle man holde en tæppe foran sig når man forlader sit køretøj, eller hvad? Få jer et liv svensker!
 
 
12.08-2008 | 11:41 af (Slettet bruger)
Kommentar er blevet slettet.
 
 SKRIV KOMMENTAR LÆS DEBATREGLERNE
Du skal være logget på for at kommentere.
© Copyright 2012, Avisen Aps
Avisen.dk er ikke ansvarlig for indhold fra eksterne Internet sites