Så kom familien og jeg igennem julen. Tre dage i helvede, nogle synes sikkert madorgier er det rene "hygge", jeg høre ikke til den gruppe.
Faktisk vil jeg hellere rejse væk i juledagene, gerne New York, men fruen og knægten vil være hjemme i trygge omgivelser. Det er måske heller ikke lykken at opholde sig i The Big Apple med en knægt på tre år.. Eller kunne det lade sig gøre med lidt god vilje?
Nå men lidt om Bal i BAS igen..
Mit fritidsband "The Neil Young Project" omtalte jeg kort i mit første blog-indlæg på denne platform.
Den lokale amatørscene i byen hvor jeg bor, afholder hvert år julerock sidste lørdag inden jul. Vi deltog i arrangementet, og sammen med tre andre lokale bands spillede vi rock og rul så taget løftede sig..
Skulle nogle ha' lyst til at booke os til et job, ja så er vi klar... Jeg ved ikke om det er tilladt med lidt reklame på denne platform. Men som alle andre steder, det er lettere at bede om tilgivelse end om tilladelse!
Keep on rockin'