Så har der været bombealarm, igen.
Godt vi har Politiet, altså ikke for alle, men i det store og hele, sådant set.
Og specielt hvis man fryser om benene.
Nu var der ingen bomber, men der kunne have været, eller ihvertfald en tegning af dem.
Og det kan jo være alvorligt nok, det kan man man blive smidt ud af sit komfortable Hotel for.
Men ellers er der vel roligt, bortset fra alle de muslimer der går rundt og futter solarier af, det har altid været en torn i øjet på dem, brune danskere er ikke en pryd for landet.
Nu den der Hobby med at sprænge solarier i luften, er det ikke Dansk Fronts grej, jeg syntes jeg kan huske noget med solarier på Frederiksberg, for et år siden, men det er nok ikke noget at rode op i.
Ellers har det været en tynd uge, muslimerne i mellemøsten har ikke rigtigt gidet reagerere på vore tapre forsøg på mellemfolkeligt samvirke.
Iblandt er de svære at danse med, måske er det os der sender de forkerte signaler, og kropssproget er også vigtigt.
Det går godt for de unge mennesker, min søn fyldte 18 år, og politiet var ikke der en enèste gang, ny rekord.
Ikke af min søn, men af naboerne, der er noget af det mest nederdrægtige skravl I nogensinde har været ude for, nå men nok om dem.
Nu de der bombemænd, har I tænkt på dem., hvorfor gør de det, jeg mener, at få sprængt røven af.
Og så slut.
Hvis jeg skulle være bombemand, og blive taget på fersk gerning, ifærd med at skubbe en krysantemumbombe op i røven på fru Kjærsgaard, og blive skudt som tak.
Så ville jeg kræve at blive skamredet af 35 jomfruer, af valgfri hudfarve, en af hver tror jeg vil være fint.
Men jeg er jo også en forkælet dansker.