Avisen.dk
Nyhedsbreve | Opret profil | Log ind | Kontakt | Avisen.dk bruger cookies, læs mere her

Anni vil have en tv-karriere

Start et spil på Spigo.dk
Spil

Den efterhånden medievante Anni Fønsby har fået smag for den megen opmærksomhed og vil satse på en karriere inden for tv og film.

31. juli 2009 kl. 11:02 Jens Norre
Anni satser nu på en fremtid i medierne.
 Foto: Mogens Flindt / POLFOTO
Anni satser nu på en fremtid i medierne. Foto: Mogens Flindt / POLFOTO
Del på Facebook

Det begynder at køre for brystbomben Anni. Hun er ude af fængslet og den store kærlighed Erik Damgaard er generobret. Nu skal der bare gang i forretningerne igen.

Her ser den megen medieomtale, som de sidste måneders drama har udløst, ud til at have inspireret. Anni satser nu på en fremtid inden for tv og film.

Og hvorfor ikke gå efter guldet i første huk. Ifølge Ekstra Bladet går Anni nu efter en plads i megasuccesen på TV2, 'Vild med Dans'.

Annis ven, tv-produceren Jeppe Juhl, bekræfter, at der arbejdes med flere vinkler, men hos TV2 vil man ikke ind på, om der er hold i rygterne. Dog afvises det ikke, at Anni kan dukke op i stiletter og højt hår.

"Jeg læser avis og tager det med i mine betragtninger. Vi arbejder med casting, og jeg vil kommentere enkeltpersoner. Men det er sjovt at høre. Jeg er glad for, at hun interessere sig for programmet," siger underholdningschef på TV2, Gitte Madsen til Ekstra Bladet.

NYHEDSBREV
 
Interesserer du dig for nyheder om job og arbejdsliv, så prøv Avisen.dk's nyhedsbrev!
separator
Du kan naturligvis altid framelde dig igen, og vi deler ikke din mail med andre.
Læs vores forretningsbetingelser.
17.08-2009 | 20:33 af Thomas Bruun
Og bagefter vil hun lave og sælge undertøj!
 
 
 SKRIV KOMMENTAR LÆS DEBATREGLERNE
Du skal være logget på for at kommentere.
© Copyright 2012, Avisen Aps
Avisen.dk er ikke ansvarlig for indhold fra eksterne Internet sites