Avisen.dk
Nyhedsbreve | Opret profil | Log ind | Kontakt
Artiklen er skrevet af
Udgivet tirsdag den 31. aug. 2010, kl. 10:52
     
Mail artiklen
     
SMS artiklen
     
Print artiklen
     
Add this
Anni og Eriks hjem blev plyndret, mens parret var i Odense, hvor Anni Fønsby skal for retten.
Anni og Eriks hjem blev plyndret, mens parret var i Odense, hvor Anni Fønsby skal for retten. (Foto: Scanpix Danmark)

Anni Fønsbys hjem plyndret

Kendis-parrets hjem fik ubudne gæster, mens Anni og Erik var i Odense for at møde op i retten.

Langfingrede sjæle tænkte kreativt og udnyttede den massive mediedækning af rufferisagen mod Anni Fønsby.

Det krævede blot, at de åbnede en avis, før tyvene kunne sikre sig, at hverken Anni Fønsby eller manden Erik Damgaard ville forstyrre deres arbejde i parrets villa i Charlottenlund.

Her kunne de nemlig læse, at parret er i Odense, hvor Anni Fønsby i dag skal i retten for anden dag i træk, da hun er beskyldt for have drevet bordelvirksomhed. Det skriver bt.dk.

Den rufferianklagede kendis oplyste til bt.dk, at indbruddet fandt sted omkring kl. 23 mandag aften.

Derfor er der dømt Anni uden Erik i retten i Odense i dag, da han efter indbruddet i går aftes måtte skynde sig tilbage til Sjælland.

 SKRIV KOMMENTAR LÆS DEBATREGLERNE
Du skal være logget på for at kommentere.