Avisen.dk
Nyhedsbreve | Opret profil | Log ind | Kontakt
Artiklen er skrevet af
Udgivet søndag den 25. maj 2008, kl. 19:37
     
Mail artiklen
     
SMS artiklen
     
Print artiklen
     
Add this
Generated by  IJG JPEG Library
Generated by IJG JPEG Library ()

Beyoncé og Winehouse kæmper om Bond

Amy Winehouse siger, at hun allerede har skrevet titelnummeret til den næste Bond-film, men i kulissen spøger Beyoncé.

Godt nok er James Bond til frække damer, der ikke er bange for at kaste sig ud i lidt af hvert.

Men en sangerinde, der propper sig med narko, er nu alligevel lidt for meget selv for en hemmelig agent, og derfor er Amy Winehouse ifølge flere udenlandske medier blevet droppet som sangerinde på den kommende 007-film A Quantum of Solace .

I stedet skal titelsangen muligvis synges af Beyoncé Knowles, som Bond nok hellere så som mere end blot en sanglærke på lydsporet.

Ifølge The London Paper har superskønne Beyoncé allerede talt med filmselskabet bag Bond-filmen om at indspille en sang sammen med den berømte Bond-komponist John Barry.

Der er dog stadig ikke nogen aftale på plads, og på sidelinjen understreger Amy Winehouse, at hun skam allerede har skrevet titelsangen.

- Hvis de kan lide den, kan de lide den. Hvis ikke de kan lide den, kan de ikke lide den, konstaterer hun, og det er sikkert sandt.

 SKRIV KOMMENTAR LÆS DEBATREGLERNE
Du skal være logget på for at kommentere.